Our journey from the production of fences to robotics

Today, over 30% of production is made up of automated production and transport lines from the Filip system. But we started out in 10 people with powder coating and metalworking. The year 1998 was written and in Dašice we had great production facilities. We are still here today. Already in 60 people and we work for small workshops and multinational companies.

Production furniture for both Tchibo and Vodafone

Already in 2000, we acquired the first CNC punching machine. It was a great and expensive addition, but it pushed us towards large and well-known companies such as Tchibo and Vodafone or German K & L Ruppert. We started supplying them with production furniture. They still serve them well.

7 kilometers of fencing for Škoda Auto. That was our first big job.

First production lines and stopwatch in hand

The demanding demands of Foxconn led to the fact that today’s production line will construct two people during the weekend.

Díky CNCčku nás oslovil pardubický Panasonic, jestli zvládneme dodat montážní linku. Zvládli jsme jich nakonec 12 a zjistili jsme při tom zajímavou věc: ze 120 vteřin svařování jednoho dílu bylo jen 10 vteřin vlastní svařování a zbylých 110 vteřin byla manipulace. Tím jsme objevili kouzlo stopek a tzv. vedlejších výrobních časů.

A tyto velké vedlejší časy jsme začali řešit, jak u nás, tak i u jiných výrobních podniků. Postupně nás to naučilo zjednodušovat a zefektivňovat práci. A jak jsme pořád potřebovali upravovat organizaci výroby v dílně, neustále přestavovat stoly a ručně přesouvat těžké díly. Začala tak vznikat myšlenka univerzálního konstrukčního systému pro dílny a výrobní podniky. Zárodek Filipa.

Od roku 2004 spolupracujeme s Foxconnem a postupně zavedli 40 výrobních linek. Ze začátku šlo spíše o pracovní stoly pro montážní pracovníky, různé dopravníky a jednoduché manipulátory. Variabilita potřeb a tlak na rychlou výrobu nám umožnili perfektně vyladit konstrukční prvky Filipa.

Automatizace robotika

Zapojujeme roboty, rozvíjíme automatizaci

Velké podniky jako Foxconn nebo Motorola potřebují co nejvíce nahrazovat lidskou sílu. Je prostě drahá. Začínáme proto rozšířovat vyráběné linky i o roboty. Třeba ve Foxconnu ušetřili v jednom provozu 3 lidi na jedné směně. Investice se vrátila za 9 měsíců.

Považujeme za zbytečné vyvíjet něco, co už mají jiní odladěné. Takže spolupracujeme s firmami jako FANUC, Omron, Nord a zapojujeme jejich technologie.

Spolupráce s vědeckými pracovišti

S ČVUT řešíme, jak zlepšit povrch 3D tisků kovů, aby šla nastavit libovolná lesklost povrchu. Z toho nakonec vzniklo i řešení dekorativní náhrady chromovaného povrchu. V kombinaci s vysoce odolnými laky jsme schopni libovolně zabarvit chromovaný povrch, třeba u chromovaných znaků nebo doplňků aut, lustrů, madel k nábytku.

Rozvíjíme systémy rozpoznávání dílů pomocí 2D kamer, abychom automatizovaně dokázali jakýkoliv díl natočit do požadované polohy. Tato technologie umí pracovat pouze s jednou vrstvou nepřekrytých dílů. Vedle toho pracujeme i na vývoji kamerového 3D rozpoznávání, které umí díl najít i v bedně či ve více vrstvách na paletě.

Nahrazujeme práci lidí, nebo jim ji aspoň zjednodušujeme. Jedině tak ubude chyb a zvýší se efektivita.

Napište nám, něco užitečného vymyslíme

Na emaily odpovídáme obratem, nejpozději následující pracovní den a vaši emailovou adresu nikomu nepředáme.

Máte raději telefon?

(+420) 774 975 217