Jak automatizací pomáháme firmám k vyšší efektivitě

Dvojnásobná produktivita montážních pracovišť elektrosoučástek

Sezemický Mersen trápily hlavně zbytečné pracovní úkony montážních pracovníků a neefektivní zásobování jejich pracoviště. Lidé si tak museli často chodit pro komponenty a několikrát přeskládat své pracoviště.

Zlepšili jsme to zavedením kanbanových vozíků a zlepšením ergonomie pracovišť.

Truhlík v Mersenu

Truhlík v Mersenu stavebnicový systém Filip

Robotické zakládání procesorů

Robot zakládá procesor do patice základní desky

40 výrobních linek ve Foxconnu

Od roku 2004 spolupracujeme s Foxconnem. Začali jsme s přestavbou čínských výrobních linek – doplňovali jsme nové řízení na linky, vsadili otáčecí mechanismus, měnili šířku, výšku, pohony, aby to odpovídalo českým bezpečnostním a hygienickým normám.

Po dvou letech jsme navrhli první linku – tehdy jsme ji stavěli z hliníkových profilů. Docela to trvalo a my jsme těžko plnili náročné termíny. Tehdy jsme začali vymýšlet systém, ze kterého by šlo rychle poskládat skelet jakékoli linky, a tak vznikl Filip. Až díky němu jsme zakázky realizovali do 3 týdnů. Pokračovali jsme začleňováním robotiky a automatizačních prvků a propracovali se tak až k automatickým linkám pro výrobu počítačů.

Třeba automat na zakládání počítačů do tzv. zahořovacích vozíků šetří práci jednoho člověka na každé směně. Nebo robot pro zakládání procesorů snížil zmetkovitost o 100 % oproti původní ruční práci. Přečtěte si případovou studii.

Automobilky, logistická centra i malé dílny

Automatizovaná sušička OSB desek v Kronospanu

Manipulovat s 15 kg deskami 2,5 x 2 metry není jenom tak. Proto jsme pro Kronospan vybudovali 26 metrovou linku na zavážení OSB desek do sušičky a jejich správné balíkování.

Případové studie >

Další reference

  • 12 výrobních linek Panasonic
  • výrobní nábytek v Tchibo a Vodafone
  • výrobní linka na automobilové zámky Kiekert
  • dopravníky Filip ve Škoda Auto
  • opravárenské linky pro Sanmina (dříve Motorola)